Jak zrobić porządny detoks i oczyścić jelita z toksyn i złogów?

Jak oczyścić jelita ze złogów skutecznie, usuwając nawet 90% złogów z jelit i poczuć ogromną różnicę w samopoczuciu i zdrowiu? W bardzo prosty sposób, dzisiaj przedstawiamy Wam domową kurację oczyszczającą jelita, czyli przepis dr. Mellera na błonnik wielozłożeniowy. 

Już Hipokrates mawiał: „Aby lek był pokarmem, a pokarm lekiem”, a Chińczycy mawiają: „bez wypróżniania, nie ma śniadania”. Każda choroba ma swój początek w układzie pokarmowym – i mówię to z pełnym przekonaniem.

Obecny styl życia, przetworzonych produktów, szkodliwych dodatków do żywności, szkodzi naszym jelitom i powoduje złogi, zespół jelita wrażliwego czy też tzw. cieknące, nieszczelne jelita. Te rozszczelnione jelita powodują przedostawanie się toksyn i metali ciężkich do krwioobiegu i zamiast być wydalone z organizmu mogą przedostać się do mózgu, albo tak mocno obciążają pozostałe organy oczyszczające (wątrobę i nerki), że te już nie dają rady i wspomagają się tzw. „trzecią nerką”, czyli skórą i jest wyrzut tych toksyn na skórę i w ten sposób zaczyna się chorowanie na: alergie, atopowe zapalenie skóry i inne choroby skórne. A gdy te toksyny pozostają w organizmie i nadal tam krążą mogą wystąpić choroby serca, nowotwory, przewlekłe infekcje, ogromny spadek energii, a przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna, czy też Hashimoto, które zawsze poprzedzone jest niedoczynnością tarczycy. 

Dlatego bardzo polecamy dbanie o jelita.

KROK 1 W 3- STOPNIOWYM OCZYSZCZANIU JELIT

Składniki na mieszankę oczyszczającą jelita dr Mellera:

Składniki należy wymieszać dokładnie ze sobą.

Dawkowanie:

1,5 (półtora) łyżeczki od herbaty wymieszać ze szklanką ciepłej/letniej wody, najlepiej spożyć 20-30 min. przed posiłkiem. Należy pić 3 szklanki mikstury dziennie, kuracja trwa 3 miesiące

Uwagi:

W trakcie kuracji należy pić 30ml wody na każdy 1kg masy ciała, czyli dla osoby ważącej 70kg będzie to około 2,1 litra wody dziennie, do wody zaleca się dodawać szczyptę soli nieoczyszczonej (np. kłodawskiej lub himalajskiej).

Kolejne dwa kroki, które znajdziecie w kolejnych wpisach to:

2. Uszczelnianie jelit
3. Odbudowa flory bakteryjnej jelit

Podziel się tym postem

Produkty powiązane