• -5,97 zł
  • Zniżka 5,97 zł
Now Foods

MCT OIL kontrola wagi 473ml Now Foods

59,70 zł
53,73 zł Zniżka 5,97 zł
Brutto
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

MCT OIL kontrola wagi 473ml Now Foods

NOW ® MCT Oil pochodzi z oleju z orzecha kokosowego / palmy, który jest pozyskiwany w sposób zrównoważony w celu ochrony naszej planety i zachowania naturalnych siedlisk dzikich zwierząt.

Trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT) to tłuszcze naturalnie występujące w olejach z orzecha kokosowego i oleju palmowego. Są łatwiej i szybciej trawione niż inne rodzaje tłuszczów. MCT są łatwo wchłaniane z przewodu pokarmowego i są bardzo szybko metabolizowane przez wątrobę, w przypadku których mają zachęcać do stosowania tłuszczu zamiast energii do przechowywania.

Właściwości oleju MCT:

  • może być stosowany jako suplement wspierający odchudzanie. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju są bardzo dobrym źródłem energii i charakteryzują się silnymi właściwościami termogennymi. Innymi słowy, ich przyjmowanie oznacza zwiększone wydatkowanie ciepła przez organizm. Ma bezpośredni wpływ na redukcję wagi, o ile oczywiście proces jest poparty odpowiednią dietą.
  • Znaczenie dla odchudzania MCT ma również z uwagi na łatwość wchłaniania tych tłuszczy: nie są do tego wymagane specjalne enzymy. Samo wchłanianie rozpoczyna się już w jamie ustnej.
  • Olej MCT hamuje łaknienie. Czas pozostania jedzenia w przewodzie pokarmowym ulega wydłużeniu, dzięki czemu uczucie sytości trwa dłużej, natomiast składniki odżywcze są pozyskiwane z pożywienia w większych ilościach (magnez, wapń i witamina E).

Olej MCT to przede wszystkim doskonały suplement dla osób aktywnych fizycznie. Nie są przy tym ważne rodzaj czy intensywność aktywności, ponieważ w każdym przypadku średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe będą bardzo przystępnym źródłem energii dla mięśni. Wynika to z ich sposobu wchłaniania i metabolizowania. Dzięki temu olej nie będzie obciążał przewodu pokarmowego, a przy tym doskonale sprawdzi się jako pożywienie dla mięśni. Umiejętne stosowanie oleju MCT może znacząco poprawić zdolności wysiłkowe. Związki zawarte w oleju przeciwdziałają degradacji tkanki mięśniowej, co ma znaczenie podczas każdej diety. Dzięki temu zamiast utraty mięśni, traci się tkankę tłuszczową.

 

 

Uwaga: W tym produkcie może wystąpić naturalna zmiana koloru.

MCT Oil ma naturalnie występujący kwas tłuszczowy, kwas kaprylowy (C8: 0) i kwas kaprynowy (C10: 0).

Dawkowanie:

1 łyżkę stołową (15 ml) dziennie. Olej MCT może być również stosowany jako substytut konwencjonalnych olejów w sosach sałatkowych, sosach lub gotowaniu. Można dodać do kawy z mlekiem, aby uzyskać tz. kawę kuloodporną. Nie zaleca się stosowania w smażeniu z powodu niskiego zadymienia.

 

Przechowywanie:

w chłodnym, suchym i ciemnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym oryginalnym pojemniku. Po otwarciu produkt można przechowywać w lodówce lub przechowywać w chłodnej temperaturze pokojowej.

Inne składniki: Brak.

Nie produkowane z drożdżami, pszenicą, glutenem, soją, kukurydzą, mlekiem, jajami, rybami lub skorupiakami. Wyprodukowano w obiekcie GMP, który przetwarza inne składniki zawierające te alergeny.

Uwaga:

tylko dla dorosłych. Olej MCT może powodować rozstrój żołądka. Aby zmniejszyć te skutki, należy przyjmować z jedzeniem. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku ciąży / karmienia piersią, zażywania leków lub zachorowania. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Najlepiej spożyć przed: 04.2021

733739022097

Komentarze

Komentarze (0)