• -5,97 zł
  • Zniżka 5,97 zł
Now Foods

MCT OIL kontrola wagi 473ml Now Foods

59,70 zł
53,73 zł Zniżka 5,97 zł
Brutto
Ilość
  Obecnie brak na stanie


MCT OIL kontrola wagi 473ml Now Foods

NOW ® MCT Oil pochodzi z oleju z orzecha kokosowego / palmy, który jest pozyskiwany w sposób zrównoważony w celu ochrony naszej planety i zachowania naturalnych siedlisk dzikich zwierząt.

Trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT) to tłuszcze naturalnie występujące w olejach z orzecha kokosowego i oleju palmowego. Są łatwiej i szybciej trawione niż inne rodzaje tłuszczów. MCT są łatwo wchłaniane z przewodu pokarmowego i są bardzo szybko metabolizowane przez wątrobę, w przypadku których mają zachęcać do stosowania tłuszczu zamiast energii do przechowywania.

Właściwości oleju MCT:

  • może być stosowany jako suplement wspierający odchudzanie. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju są bardzo dobrym źródłem energii i charakteryzują się silnymi właściwościami termogennymi. Innymi słowy, ich przyjmowanie oznacza zwiększone wydatkowanie ciepła przez organizm. Ma bezpośredni wpływ na redukcję wagi, o ile oczywiście proces jest poparty odpowiednią dietą.
  • Znaczenie dla odchudzania MCT ma również z uwagi na łatwość wchłaniania tych tłuszczy: nie są do tego wymagane specjalne enzymy. Samo wchłanianie rozpoczyna się już w jamie ustnej.
  • Olej MCT hamuje łaknienie. Czas pozostania jedzenia w przewodzie pokarmowym ulega wydłużeniu, dzięki czemu uczucie sytości trwa dłużej, natomiast składniki odżywcze są pozyskiwane z pożywienia w większych ilościach (magnez, wapń i witamina E).

Olej MCT to przede wszystkim doskonały suplement dla osób aktywnych fizycznie. Nie są przy tym ważne rodzaj czy intensywność aktywności, ponieważ w każdym przypadku średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe będą bardzo przystępnym źródłem energii dla mięśni. Wynika to z ich sposobu wchłaniania i metabolizowania. Dzięki temu olej nie będzie obciążał przewodu pokarmowego, a przy tym doskonale sprawdzi się jako pożywienie dla mięśni. Umiejętne stosowanie oleju MCT może znacząco poprawić zdolności wysiłkowe. Związki zawarte w oleju przeciwdziałają degradacji tkanki mięśniowej, co ma znaczenie podczas każdej diety. Dzięki temu zamiast utraty mięśni, traci się tkankę tłuszczową.

 

 

Uwaga: W tym produkcie może wystąpić naturalna zmiana koloru.

MCT Oil ma naturalnie występujący kwas tłuszczowy, kwas kaprylowy (C8: 0) i kwas kaprynowy (C10: 0).

Dawkowanie:

1 łyżkę stołową (15 ml) dziennie. Olej MCT może być również stosowany jako substytut konwencjonalnych olejów w sosach sałatkowych, sosach lub gotowaniu. Można dodać do kawy z mlekiem, aby uzyskać tz. kawę kuloodporną. Nie zaleca się stosowania w smażeniu z powodu niskiego zadymienia.

 

Przechowywanie:

w chłodnym, suchym i ciemnym otoczeniu w szczelnie zamkniętym oryginalnym pojemniku. Po otwarciu produkt można przechowywać w lodówce lub przechowywać w chłodnej temperaturze pokojowej.

Inne składniki: Brak.

Nie produkowane z drożdżami, pszenicą, glutenem, soją, kukurydzą, mlekiem, jajami, rybami lub skorupiakami. Wyprodukowano w obiekcie GMP, który przetwarza inne składniki zawierające te alergeny.

Uwaga:

tylko dla dorosłych. Olej MCT może powodować rozstrój żołądka. Aby zmniejszyć te skutki, należy przyjmować z jedzeniem. Skonsultuj się z lekarzem w przypadku ciąży / karmienia piersią, zażywania leków lub zachorowania. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Najlepiej spożyć przed: 04.2021

733739022097

Komentarze

Komentarze (0)