Astron

Szałwia lekarska (Na trawienie) całe liście 30g luz Astron

5,50 zł
Brutto
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

Szałwia lekarska (Na trawienie) całe liście 30g luz Astron

Szałwia lekarska (Salvia officinalis) to gatunek rośliny z rodziny jasnotowatych, od dawna była traktowana jako lek, w starożytności była symbolem zdrowia i długowieczności, dziś natomiast stosujemy ją w przypadku problemów trawiennych, pomocna w kobiecych przypadłościach, stosowana również w przypadku depresji, utraty pamięci czy w chorobie Alzheimera.

Starożytni Rzymianie, jak również Grecy stosowali to zioło jako środek leczniczy na ukąszenia węży, w przypadkach problemów ze wzrokiem, czy kłopotów z pamięcią. W czasach średniowiecznych szałwia lekarska służyła jako skuteczny lek na przeziębienia. Zioło to było również stosowane na obniżenie gorączki, podawane w przypadkach choroby wątroby, zaparcia czy padaczki.

ZASTOSOWANIE

Stosowana w przypadku problemów trawiennych – wzdęciach, bólach brzucha, biegunce, zgadze oraz utracie apetytu

Pomocna w kobiecych przypadłościach – bólach miesiączkowych, przy korygowaniu nadmiernemu wypływowi mleka podczas karmienia piersią i zmniejszaniu odczucia uderzania ciepła podczas menopauzy

Nanosząc bezpośrednio na skórę skuteczna na opryszczkę

Do płukania przy chorobach dziąseł, owrzodzeniu jamy ustnej, gardła lub języka

Przy bolesnych obrzękach nosa

Opary z naparu można wdychać w przypadku astmy

Stosowana również w przypadku depresji, utraty pamięci, chorobie Alzheimera (pomaga zbalansować gospodarkę chemiczną w mózgu)

Stany zapalne narządów płciowych i odbytu, a także skóry i oczu

Przerost gruczołu krokowego

Łupież tłusty

Trądzik

Szczypta szałwii nadaje się do tłustych potraw jak np. pieczeń wieprzowa, pieczona gęś lub indyk. Również dziczyzna z odrobiną szałwii smakuje lepiej. Ze względów zdrowotnych powinno się dodawać szałwię do serów i sosów ziołowych

Jak podaje producent opisy mają charakter informacyjny, nie należy ich traktować jako zaleceń.

Opis o charakterze informacyjnym, opracowany na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Nie zastępuje porady lekarza lub specjalisty.

5905279764712

Komentarze

Komentarze (0)