Królewskie Miody

Propolis pszczeli surowy 100g

32,00 zł
Brutto

Propolis pszczeli surowy 100g

Propolis zwany kitem pszczelim jest balsamiczno-żywiczną substancją zbieraną przez robotnice pszczoły miodnej z wydzielin pączków topoli, brzozy oraz innych drzew liściastych i iglastych. Barwa jest zróżnicowana w zależności od surowca z którego propolis powstaje, od żółto-zielonej do ciemnobrązowej, prawie czarnej. W jego skład wchodzi cały szereg substancji biologicznie czynnych, wykazujących bardzo silne działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne i przeciwbólowe. Wykazuje dużą aktywność w stosunku do niektórych grzybów i pierwotniaków. Przyśpiesza metabolizm komórkowy i działa ogólnie odtruwająco. Regeneruje tkankę kostną, chrzęstną, nabłonek skóry, zapobiega powstawaniu blizn. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu odleżyn, oparzeń, owrzodzeń i trudno gojących się ran oraz wrzodów żołądka i przy przewlekłych schorzeniach przewodu pokarmowego. Z powodzeniem stosowany jest przy chronicznych nieżytach gardła, anginach, a w postaci czopków w ginekologii i leczeniu hemoroidów. Stosowany wraz z antybiotykami podnosi skuteczność ich działania.

 

ZASTOSOWANIE:

Propolis surowiec: rozdrobniony surowiec umieścić w czystym szklanym naczyniu i zalać 76% alkoholem etylowym w proporcji 50 g surowca na 0,25 l alkoholu. Mieszać poprzez potrząsanie, aż do rozpuszczenia się przez około 2 tygodnie. Następnie odstawić do momentu wyklarowania się płynu nad osadem. Po ściągnięciu roztworu propolisu znad osadu można go przetrzymywać do 6 miesięcy w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Stosować wewnętrznie przy anginach i schorzeniach układu pokarmowego 40 kropli nalewki propolisowej na 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przy bólach żołądka 50 kropli na 100 ml wody. W przypadku owrzodzenia żołądka i jelit 40 kropli na pół szklanki (100 ml)ciepłego mleka. Stosować na czczo.

 

UWAGA!: U niektórych osób występuje uczulenie na propolis. Przed pierwszym zastosowaniem należy przeprowadzić test, rozprowadzając propolis na zgięciu ramienia. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia odstąpić od stosowania preparatu.

 

Propolis występuje w handlu w różnorodnej postaci; surowca (produktu nieprzetworzonego), kropli propolisowych, maści, drażetek, czopków oraz w mieszaninie z miodem.

Przepis na domową nalewkę z propolisu: https://pantabletka.pl/nalewka-z-propolisu-prosty-przepis/

 

Żywice                    50-85%                   Olejki eteryczne                      4-15%

woski                       12-40%                   Garbniki                                  4-10%

Pyłki kwiatowe        5-11%                     Zanieczyszczenia mechaniczne               5-20%

Kwasy i alkohole organiczne, związki typy flawonoidów i terpenów      5-30%

182

Komentarze

Komentarze (0)