Propolis pszczeli (kit pszczeli) surowy nieoczyszczony 100g Królewskie Miody
- Napisać recenzję
42,00 zł
Brutto
Regulamin i Polityka Prywatności
Dostawa i koszty wysyłki
Zwroty i Reklamacje
Gwarancja bezpiecznej realizacji transakcji
Propolis pszczeli surowy 100g
Propolis zwany kitem pszczelim jest balsamiczno-żywiczną substancją zbieraną przez robotnice pszczoły miodnej z wydzielin pączków topoli, brzozy oraz innych drzew liściastych i iglastych. Barwa jest zróżnicowana w zależności od surowca z którego propolis powstaje, od żółto-zielonej do ciemnobrązowej, prawie czarnej. W jego skład wchodzi cały szereg substancji biologicznie czynnych, wykazujących bardzo silne działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne i przeciwbólowe. Wykazuje dużą aktywność w stosunku do niektórych grzybów i pierwotniaków. Przyśpiesza metabolizm komórkowy i działa ogólnie odtruwająco. Regeneruje tkankę kostną, chrzęstną, nabłonek skóry, zapobiega powstawaniu blizn. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu odleżyn, oparzeń, owrzodzeń i trudno gojących się ran oraz wrzodów żołądka i przy przewlekłych schorzeniach przewodu pokarmowego. Z powodzeniem stosowany jest przy chronicznych nieżytach gardła, anginach, a w postaci czopków w ginekologii i leczeniu hemoroidów. Stosowany wraz z antybiotykami podnosi skuteczność ich działania.
ZASTOSOWANIE:
Propolis surowiec: rozdrobniony surowiec umieścić w czystym szklanym naczyniu i zalać 76% alkoholem etylowym w proporcji 50 g surowca na 0,25 l alkoholu. Mieszać poprzez potrząsanie, aż do rozpuszczenia się przez około 2 tygodnie. Następnie odstawić do momentu wyklarowania się płynu nad osadem. Po ściągnięciu roztworu propolisu znad osadu można go przetrzymywać do 6 miesięcy w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Stosować wewnętrznie przy anginach i schorzeniach układu pokarmowego 40 kropli nalewki propolisowej na 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przy bólach żołądka 50 kropli na 100 ml wody. W przypadku owrzodzenia żołądka i jelit 40 kropli na pół szklanki (100 ml)ciepłego mleka. Stosować na czczo.
UWAGA!: U niektórych osób występuje uczulenie na propolis. Przed pierwszym zastosowaniem należy przeprowadzić test, rozprowadzając propolis na zgięciu ramienia. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia odstąpić od stosowania preparatu.
Propolis występuje w handlu w różnorodnej postaci; surowca (produktu nieprzetworzonego), kropli propolisowych, maści, drażetek, czopków oraz w mieszaninie z miodem.
Przepis na domową nalewkę z propolisu: https://pantabletka.pl/nalewka-z-propolisu-prosty-przepis/
Żywice 50-85% Olejki eteryczne 4-15%
woski 12-40% Garbniki 4-10%
Pyłki kwiatowe 5-11% Zanieczyszczenia mechaniczne 5-20%
Kwasy i alkohole organiczne, związki typy flawonoidów i terpenów 5-30%
UWAGA: Propolis jest surowy i nieoczyszczony. Oznacza to, że nie nadaje się do bezpośredniego spożywania. Jest on zdrapywany bezpośrednio z ramek, w związku z tym w produkcie mogą pojawić się śladowe ilości drewnianych ramek, kawałki pszczółek czy drobne zanieczyszczenia mechaniczne.