Blog - co nowego?

O grzybach w naszych jelitach... czyli KANDYDOZA
744 wyświetlenia

Dziś 24 września obchodzimy dzień grzyba. Grzyby można znaleźć w lesie, pod drzewami, ale też w naszych jelitach. Przeczytaj ten post, żeby dowiedzieć się więcej.

DZIEWANNA - na przeziębienie, kaszel i zatoki
570 wyświetlenia

Dziewanna to pierwsza pomoc przy przeziębieniu i grypie. Działa wykrztuśnie i posiada zdolność zwalczania wirusa SARS-COV. 

Na zgagę i refluks, blyszczące włosy i nieskazitelną cerę... czyli właściwości OCTU JABŁKOWEGO
485 wyświetlenia

Często po posiłkach dokucza Ci zgaga? A może marzą Ci się błyszczące włosy jak u nie jednej modelki? Poznaj wszechstronne zastosowanie octu jabłkowego. 

Betulina i jej dobroczynne działanie na skórę
1888 wyświetlenia

Betulina i jej pochodne obecne w ekstraktach z kory brzozy to cenne substancje, które wykazują działanie lecznicze na skórę, nawet w przypadku schorzeń takich jak: atopowoe zapalenie skóry, egzema, czy łuszczyca.

Właściwości czarnej rzepy
313 wyświetlenia

Czarna rzepa działa świetnie nie tylko na włosy, ale także na wątrobę, jelita oraz skórę. 

Alergie i nietolerancje - naturalne wsparcie organizmu
121 wyświetlenia

Czy zdarza Wam się kichać i kaszleć z powodu pylących i kwitnących roślin w okresie letnim? A może zdiagnozowano u Was nietolerancję histaminy i nie macie pojęcia jak temu zaradzić? Poznajcie naturalne sposoby, dzięki którym można skutecznie złagodzić objawy alergii.

Cenne właściwości korzenia mniszka lekarskiego
421 wyświetlenia

Mniszki, inaczej nazywane mleczami możemy spotkać dosłownie wszędzie. Okazuje się, że ich korzenie są źródłem wielu substancji wpływających korzystnie na wątrobę i jelita, ale nie tylko. 

Sezam - właściwości i zastosowanie
78 wyświetlenia

Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio sezam oraz wytwarzane z niego produkty, jak np. pasta tahini. Jak wpływają one nasze zdrowie?

Zioła na lato
211 wyświetlenia

Jakie napary ziołowe warto pić latem? Jakie jeszcze cenne właściowści posiadają te zioła?

Po co nam żelazo?
94 wyświetlenia

Jakie funkcje pełni żelazo w naszym organizmie? Czym różni się żelazo hemowe od niehemowego? Jakie produkty są bogate w żelazo?

Płatki drożdżowe i ich wyjątkowe właściwości
91 wyświetlenia

Płatki drożdżowe są popularnym dodatkiem szczególnie w dietach wegańskich. Można je zaliczyć do grupy superfoods, ponieważ zawierają szereg cennych składników odżywczych.

Jakie właściwości ma zielona herbata?
136 wyświetlenia

O cennych właściwościach zielonej herbaty słyszy się często. Warto je znać i wiedzieć także jak prawidłowo parzyć zieloną herbatę oraz kto nie powinien jej pić.