Blog - co nowego?

Jak wyleczyć się z Atopowego Zapalenia Skóry?
15751 wyświetlenia

AZS jest wciąż nazywane chorobą nieuleczalną, autoimmunologiczną. Równiez i ja dostałam taką diagnozę. A dziś jestem w pełni zdrowa, bez remisji zmian skórnych. Pokazuję jak za pomocą naturalnych metod można powrócić do zdrowia.

Woda nie nawadnia
1496 wyświetlenia

Upały, słoneczna pogoda, wakacje, a co za tym zimne napoje i popijanie czystej wody. Jak się jednak okazuje, sama woda jest średnim środkiem nawadniającym. Pomyśl tylko, czy po wypiciu dużej ilości wody nie chodzisz co chwilę do toalety i jej nie wydalasz? 

Skąd bierze się zgaga, refluks i nadkwaśność?
6154 wyświetlenia

Problem, który dotyczy i będzie dotyczył większości Polaków. Świadomość przyczyny jego powstawania jest wciąż niewielka. Czy zastanawiałaś/eś się dlaczego masz zgagę? W dzisiejszym wpisie w końcu zrozumiesz, na czym polega cały mechanizm jej powstawania.

Mikrobiom jelitowy a IBS, SIBO czy choroby z autoagresji
1901 wyświetlenia

Przy chorobach takich jak zespół jelita drażliwego, czyli IBS, SIBO, wzdęcia, zaparcia, biegunki, które często występują naprzemiennie, najczęściej mamy do czynienia właśnie z rozszczelnionymi jelitami, które to wymagają tej naprawy.

Jak prawidłowo uszczelnić jelita?
7176 wyświetlenia

Wzdęcia, zaparcia, zespół jelita nadwrażliwego - wszystkie mają wspólne podłoże - nieszczelnie jelita. Dziś o sposobach na to jak odbudować pracę jelit i wzmocnić tym samym odporność.

Jak zrobić porządny detoks i oczyścić jelita z toksyn i złogów?
2182 wyświetlenia

Zapewne znasz wiele metod oczyszczania jelit, np. mixy soków, koktajli, ale ich skuteczność waha się w przedziale od 20% do 40%. Jest to zależne od ilości oraz jakości substancji oczyszczających, regularności przyjmowania i naszej konsekwencji, ponieważ te kurację należy cyklicznie powtarzać.

Czy pasta z fluorem szkodzi? Tragiczny fluor i mniej sławny brom
8027 wyświetlenia

Fluor kojarzy się nam głównie z pastą do zębów... Pierwiastek ten konkuruje z jodem o swoje miejsce. Takie działanie może mieć tragiczne skutki w naszym organizmie. Podobna historia jest z mniej sławnym borem.

15 szokujących faktów, których nie wiesz o jodzie
7996 wyświetlenia

Jod kojarzony jest głównie z tarczycą, jednak jest to pierwiastek, który odpowiada za wiele kluczowych procesów w naszym organizmie. Zespół suchego oka czy powstawanie nowotworów - one również powiązane są z jodem i jego niedoborem.

Płyn Lugola - czym jest i jak stosować?
26693 wyświetlenia

Jod budzi wiele kontrowersji. Czy jest bezpieczny w stosowaniu? Czy można nim rozregulować pracę hormonów tarczycy? Czy jod ochroni nas przed potencjalnym promieniowaniem? 

Adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu i lepszą pracę mózgu
913 wyświetlenia

Spadek energii i koncentracji, a w dodatlu zmęczenie sprawiają, że tracimy chęć do życia. Jest pewna grupa roślin, które korzystnie będą wpływać na stan naszego umysłu.

Jakie narządy możemy mieć osłabione wg Medycyny Chińskiej?
1425 wyświetlenia

Jak to możliwe, że patrząc na język i badając puls można określić dolegliwości czy problemy zdrowotne? Diagnostyka w Medycynie Chińskiej bazuje na tysiącach lat doświadczenia, obserwacji i praktycznych rozwiązań.

Skąd biorą się choroby wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej?
1043 wyświetlenia

Medycyna Chińska bazuje na pojęciach niezrozumiałych dla Europejczyka. Czym są więc popularne Yin i Yang, Qi, Xue i meridiany? Jak to się ma do zdrowia współczesnego człowieka?