Antyoksydacja

Triphala 500mg 120tabl Now...
Now Foods

Triphala 500mg 120tabl Now Foods

46,90 zł

Triphala to połączenie trzech owoców (Harada, Amla i Behada), które są używane w ajurwedyjskim ziołolecznictwie od tysięcy lat. Triphala posiada wiele związków bioaktywnych, w tym kwas galusowy, kwas garbnikowy i epikatechinę.

Stosuje się ją jako środek oczyszczający i tonizujący trawienie. Triphala to silny antagonista wolnych rodników.

L-Karnozyna (L-Carnosine)...
Now Foods

L-Karnozyna (L-Carnosine) 500mg 100kaps Now Foods

142,90 zł

Karnozyna to związek organiczny w którego skład wchodzą aminokwasy: histydyna oraz beta-alanina. Karnozyna jest związkiem przeciwstarzeniowym, który ma silne działanie przeciwutleniające, pochłania wolne rodniki oraz posiada właściwości neuroprzekaźnikowe. Hamuje tworzenie grup karbonylowych, zmniejszając w ten sposób powstawanie nieprawidłowych białek.

Medicaline-Aliness

NAC N-Acetyl L-Cysteina 500mg 100kaps Aliness

34,90 zł

NAC (N-acetylocysteina, acetylo l-cysteina) to acetylowa wersja cysteiny, czyli naturalnego aminokwasu zawierającego siarkę. L-cysteina naturalnie występuje w organizmie, m.in. w skórze, włosach i paznokciach. Uczestniczy ona w procesie wytwarzania kolagenu, który poprawia wygląd skóry i pozwala zadbać o tkankę łączną.

NAC jest również używany do utrzymania odpowiedniego poziomu glutationu w organizmie. Glutation z kolei jest związkiem o właściwościach przeciwutleniających. Odpowiada za usuwanie wolnych rodników, które powodują pogorszenie się stanu organizmu.

N-acetylocysteina to również środek powszechnie stosowany jako ochrona dla wątroby.

Nanga

Kwas bursztynowy 100g Nanga

9,20 zł

Kwas bursztynowy pomaga złagodzić kaca, jeśli jest przyjmowany w trakcie spożywania alkoholu oraz następnego dnia. Stosowany jest również jako środek łagodzący objawy menopauzy i uśmierzający bóle mięśni, stawów i kości przy zastosowaniu zewnętrznym.

Kwas bursztynowy występuje w bursztynie i stąd jego nazwa. Ale przede wszystkim powstaje on naturalnie w naszym ciele, a także we wszystkich organizmach żywych w trakcie cyklu Krebsa zachodzącego w mitochondriach.

Now Foods

Luteina (Lutein) 10mg 120kaps Now Foods

68,90 zł

Luteina jest czerwono-pomarańczowym barwnikiem karotenoidowym wytwarzanym przez rośliny. W pożywieniu jej źródłem są kolorowe owoce i warzywa. W organizmie luteina jest jednym z przeważających pigmentów skoncentrowanych w plamce żółtej wewnątrz oka, a dokładniej, w obszarze odpowiedzialnym za widzenie centralne.

Sylimaryna (mniszek lekarski i liść karczocha) 300mg 50kaps Now Foods

35,90 zł

Wysoka dawka sylimaryny zawarta w owocach oraz nasionach ostropestu plamistego ma działanie detoksykującei wspierające układ trawienny. Ponadto chroni wątrobę przed uszkodzeniami, a także wspomaga regenerację wątroby. Zalecana dla osób przyjmujących leki. Chroni przed marskością wątroby działa przeciwzapalnie i uszczelnia naczynia krwionośne. Stymuluje wytwarzanie nowych komórek wątroby.