
Glistnik wspiera pracę wątroby i woreczka żółciowego. Działa rozkurczowo. Nalewka stosowana zewnętrznie pomaga pozbyć się kurzajek.
Zeolity naturalnie występujące w przyrodzie to nic innego jak minerały znajdujące się w pustych przestrzeniach niektórych osadowych lub magmowych skał. Zeolity posiadają szereg właściwości i z powodzeniem są wykorzystywane m.in. w medycynie, przy produkcji kosmetyków, w przemyśle chemicznym i ochronie środowiska.
W kosmetyce zeolit delikatnie oczyszcza skórę i włosy, hamuje wydzielanie potu i sebum i łagodzi podrażnienia.
Regulamin i Polityka Prywatności
Dostawa i koszty wysyłki
Zwroty i Reklamacje
Gwarancja bezpiecznej realizacji transakcji
250 g
Zeolit 100% 50 mikronów
1. Uniwersalna pasta zeolitowa do stosowania jako maseczka do twarzy lub włosów oraz jako kompres na podrażnienia, oparzenia, skaleczenia, itp.:
- dobierz odpowiednią ilość zeolitu do powierzchni miejsca, które chcesz pokryć pastą (na twarz wystarczy jedna łyżeczka) i wymieszaj go najpierw z niewielką ilością wody, aby uniknąć grudek, i stopniowo dolewaj wody i mieszaj do momentu aż uzyskasz konsystencję pasty. Nałóż na wybrane miejsca na skórze.
2. Jeśli nakładasz pastę, aby przyspieszyć gojenie się podrażnionej skóry, możesz pozostawić ją nawet na całą noc. W tym celu warto nałożyć na pastę kompres z gazy i owinąć to miejsce bandażem:
- do maseczki do twarzy możesz zamiast wody dodać hydrolat lub wystudzony napar ziołowy, a oprócz tego odrobinę lekkiego oleju nierafinowanego (np. z zielonej herbaty lub kokosowego), jogurt, miód, żółtko jajka czy puree z gruszek, jabłek lub banana. Maseczkę spłucz z twarzy po 15 minutach.
3. Jako dodatek do kosmetyków:
- szczyptę zeolitu wymieszaj w dłoni z kremem lub balsamem i nałóż na skórę jak zwykle. Tak samo możesz połączyć go z płynem do mycia ciała, szamponem i pastą do zębów.
Zaleca się trzymanie Zeolitu w opakowaniach niemetalowych, chroniących dokładnie przed płynami i wilgocią