• Obecnie brak na stanie

Woreczek do prania w orzechach 7,5x10cm Nanga

1,80 zł
Brutto

Orzechy piorące to owoce drzew z rodzaju Sapindus. Nazywane są tak ze względu na wysoką zawartość saponin, czyli naturalnych surfaktantów, dzięki którym mogą być stosowane do prania i mycia naczyń oraz do produkcji mydła. Stosowane były już w dalekiej przeszłości przez rdzenną ludność Azji i obu Ameryk.

Ilość
  Obecnie brak na stanie


Woreczek do prania w orzechach 7,5cmx10cm Nanga

Woreczek służy do prania w indyjskich orzechach piorących, które dostępne są tutaj.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:

1 sztuka o wymiarach 7,5 cm x 10 cm

ZASTOSOWANIE:

Pranie automatyczne: 6-8 skorupek wkładamy do bawełnianego woreczka, (można także do zawiązanej skarpety) wrzucamy do pralki wraz z odzieżą. Przy praniu w temperaturze do 60°C możemy wykorzystać ten sam woreczek kilka razy. Uzyskujemy rewelacyjnie czyste, miękkie i przyjemne w dotyku pranie, bez konieczności stosowania płynów do zmiękczania i płukania. Kiedy orzechy się zużyją, stają się ciemniejsze i miękkie. Można je wtedy wyrzucić na kompost. Same orzechy mają intensywny zapach, ale nie przechodzi on do prania. Pranie jest całkowicie bezzapachowe.

Orzechy piorące nadają się do prania wszystkich materiałów – nawet wełny czy jedwabiu, oraz do wszystkich trybów i temperatur prania – od 30 do 90°C. W przypadku bardzo zabrudzonego prania można dodać dodać ekologiczny odplamiacz (np. soda oczyszczona, boraks) lub trochę proszku, jednak w praktyce nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Jedynie przy praniu białym przydaje się soda lub boraks, gdyż orzechy nie są wybielaczem. Wiele osób lubi dodawać naturalne olejki eteryczne w celu nadania praniu zapachu.

Pranie ręczne: 3-6 pokruszonych łupin trzymać ok. 15 min w gorącej wodzie, następnie wodę schłodzić do odpowiedniej temperatury i prać jak przy zastosowaniu płynu do prania ręcznego.

Zmywarka: 5-6 połówek pokruszonych łupin w woreczku włożyć do zmywarki. Przy bardzo brudnych naczyniach należy dodać 50% dawki dotychczas używanego środka. Odkamieniacz i środek klarujący należy stosować jak do tej pory.

Szczegóły produktu

4528