Wątroba odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia, przetwarzania pokarmów w składniki odżywcze oraz jako filtr' organizmu chroniący go przed różnymi substancjami szkodliwymi dla człowieka, a spożywanymi wraz z pokarmami. Jej prawidłowe działanie jest warunkiem naszego zdrowia. Ze względu na właściwości ziół, które wchodzą w skład herbatki polecamy ją jako środek usprawniający pracę wątroby, jak również usprawniający pracę woreczka żółciowego oraz procesów trawiennych.
Sposób użycia:
1 łyżeczkę herbatki zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut.
Wpływa na regenerację wątroby, pobudza pracę nerek, wspomaga apetyt, działa moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Rewelacyjnie wspomaga przemianę materii, nawilża ściany żołądka.
Ajurwedyjska herbata z łuskami kakaowymi, herbatą rooibos, pomarańczą to opcja dla wszystkich poszukujących ciepła i komfortu. Ciepła, bogata, czekoladowa.
Miód nawłociowy doskonale komponuje się w skład miodów późnych nektarowych. Stanowi często doskonałą alternatywę dla miodu wrzosowego którego pozyskiwanie jest bardzo uzależnione od pogody. Stanowi doskonały suplement diety dla osób z problemami dróg moczowych oraz prostaty. Kolor pomarańczowo-żółty przechodzący w zależności od roślinności domieszkowej do koloru herbacianego. W smaku kwaskowaty.
Stanowi bardzo cenne źródło surowca dla produkcji miodów pitnych!
Zeolity naturalnie występujące w przyrodzie to nic innego jak minerały znajdujące się w pustych przestrzeniach niektórych osadowych lub magmowych skał. Zeolity posiadają szereg właściwości i z powodzeniem są wykorzystywane m.in. w medycynie, przy produkcji kosmetyków, w przemyśle chemicznym i ochronie środowiska.
W kosmetyce zeolit delikatnie oczyszcza skórę i włosy, hamuje wydzielanie potu i sebum i łagodzi podrażnienia.
Jego główne właściwości to przede wszystkim działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, wzmacniające oraz antyalergiczne. Przyjmowanie czystka to również spora dawka antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki.