Kokorycz to zioło stosowane w medycynie chińskiej przez ponad 100 lat jako środek przeciwbólowy.
W małych dawkach poprawia pamięć i kojarzenie, ułatwia koncentrację, natomiast w większych dawkach powoduje niechęć do działania i aktywnej pracy fizycznej i psychicznej.
kokorycz można użyć w fitoterapii choroby Parkinsona, szczególnych stanów rozdrażnienia nerwowego, nerwic
działa również rozkurczowo i silnie żółciotwórczo oraz żółciopędnie
jest środkiem przeciwbólowym
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
25 g
ZASTOSOWANIE:
1/2 łyżeczki suszu zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut. Pić raz dziennie. Nie przekraczać zalecanej dawki.
PRZECIWWSKAZANIA:
U niektórych osób może wywołać nudności lub wymioty, należy zmniejszyć wówczas dawkę.
SKŁAD:
ziele kokoryczy* 100%
*produkt rolnictwa ekologicznego
WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.
Witamina C jest aktywatorem wielu enzymów; bierze udział w syntezie kortykosteroidów i niektórych neuroprzekaźników oraz w przemianach tyrozyny; wpływa stabilizująco na psychikę; jest naturalnym przeciwutleniaczem, przyspiesza gojenie ran i spowalnia proces starzenia się skóry. Bierze również udział w syntezie kolagenu.
Zielona Matcha cytrynowa YOGI TEA® łączy ajurwedyjskie ziołolecznictwo z buddyjskim kunsztem parzenia zielonej herbaty. To mieszanka delikatnych, szczytowych listków Tencha, osłanianych przed słońcem w ostatnich tygodniach przed zbiorami w celu uzyskania szlachetnego, świeżego, łagodnego smaku i wysokiej jakości herbaty Matcha, tradycyjnie towarzyszącej buddyskim mnichom podczas długich medytacji. Owocowa nuta trawy cytrynowej i kwaśna limonka dopełniają smak tej nadzwyczajnej mieszanki, dostarczającej wyjątkowych doznań smakowych.
W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych.
Innowacyjność mikroaktywnej witaminy C polega na profilu jej uwalniania. Profil ten jest optymalny i przy suplementacji rano i wieczorem zapewnia stały dostęp witaminy C dla organizmu. Takie rozwiązanie technologiczne powoduje zwiększenie skuteczności suplementacji witaminą C, gdyż po zażyciu witamina C uwalnia się przez 12 h. Nie ma przy tym ryzyka wydalania nadmiaru witaminy C, tak jak to jest w przypadku innych postaci witaminy C.
Herbatka z liści melisy ma delikatny, lekko cytrusowy aromat. Smakuje doskonale zarówno na gorąco, jak i na zimno, np. z dodatkiem cytryny lub pomarańczy. Melisa działa odprężająco i pomaga w zasypianiu. Wspiera również układ krążenia, łagodzi podrażnienia gardła, pomaga utrzymać naturalną równowagę hormonalną, a pita do posiłku usprawnia trawienie.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.