Herbatka z pięciornika gęsiego zawiera garbniki, cenne flawonoidy, gorycze, bardzo dużo witaminy C. Według literatury zielarskiej ziele pięciornika gęsiego może być stosowane w zaburzeniach trawiennych, poprawia funkcjonowanie pracy wątroby. Wpływa korzystnie na układ trawienny, przeciwdziała wzdęciom. pomocna w zaburzeniach miesiączkowych. Wchodzi w skład wielu mieszanek ziołowych.
Sposób użycia
1 łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaprażenia na około 10-15 minut. Pić 1-2 razy dziennie.
Według literatury zielarskiej liść melisy stosuje się jako naturalny środek łagodnie uspokajający w stanach pobudzenia nerwowego i bezsenności; liść melisy może być stosowany w zaburzeniach trawiennych oraz nieżycie żołądka i jelit.
Poprzednia nazwa tej mieszanki to: „Bolesne i obfite miesiączki”.
Mieszanki autorskie to wynik wieloletniej praktyki zielarskiej opartej na wiedzy akademickiej. Przepisy na przestrzeni lat zostały przetestowane przez tysiące osób na całym świecie.
W zależności od partii, w ziołach mogą występować różnice w wyglądzie, zapachu i smaku. Mieszanki ziołowe charakteryzuje zmienność ze względu na zioła użyte do produkcji, a te mogą pochodzić z różnych zbiorów.
Mięta korzystnie wpływa na naturalną pracę układu trawiennego, wycisza i relaksuje organizm po ciężkim dniu. Spożywanie naparu z liści mięty przynosi uczucie ochłodzenia i orzeźwienia.
Naturalny olejek otrzymywany z owoców oraz igieł jałowca pospolitego. Posiada właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne. Jest stosowany przy bólach mięśniowych, menstruacyjnych, reumatyzmie i artretyzmie.
Podobnie jak większość witamin z grupy B, biotyna ma ścisły związek przede wszystkim z budową i funkcjonowaniem skóry, włosów oraz paznokci. Dzieje się tak za sprawą obecności cząsteczek siarki w strukturze biotyny, która jest potrzebna do budowy keratyny, czyli składnika budulcowego włosów, skóry oraz paznokci.
Kwas bursztynowy pomaga złagodzić kaca, jeśli jest przyjmowany w trakcie spożywania alkoholu oraz następnego dnia. Stosowany jest również jako środek łagodzący objawy menopauzy i uśmierzający bóle mięśni, stawów i kości przy zastosowaniu zewnętrznym.
Kwas bursztynowy występuje w bursztynie i stąd jego nazwa. Ale przede wszystkim powstaje on naturalnie w naszym ciele, a także we wszystkich organizmach żywych w trakcie cyklu Krebsa zachodzącego w mitochondriach.
Miód nawłociowy doskonale komponuje się w skład miodów późnych nektarowych. Stanowi często doskonałą alternatywę dla miodu wrzosowego którego pozyskiwanie jest bardzo uzależnione od pogody. Stanowi doskonały suplement diety dla osób z problemami dróg moczowych oraz prostaty. Kolor pomarańczowo-żółty przechodzący w zależności od roślinności domieszkowej do koloru herbacianego. W smaku kwaskowaty.
Stanowi bardzo cenne źródło surowca dla produkcji miodów pitnych!
Suplement diety. Zawartość w dwóch kapsułkach (zalecana maksymalna dzienna porcja do spożycia): czerwona koniczyna ekstrakt DER 4:1 600 mg, czerwona koniczyna ekstrakt 600 mg, w tym izoflawony: 48 mg
Napary z tasznika działają ściągająco i pomagają ograniczyć nadmierne krwawienia miesiączkowe.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.