Aromatyczna herbata z gojnika sprzyja szybszej regeneracji sił fizycznych i psychicznych. Łacińska nazwa `Sideritis` oznacza żelazo. W starożytności podawano go żołnierzom dla szybszego gojenia ran. Gojnik ma wiele prozdrowotnych właściwości.
wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wzmacniające,
zawiera taniny, olejki eteryczne i jest naturalnym przeciwutleniaczem,
stanowi bogate źródło żelaza,
działa wzmacniająco i ma pozytywny wpływ na samopoczucie,
jest bogatym źródłem składników mineralnych takich jak cynk, sód, magnez, miedź, kobalt,
wspomaga układ krążenia,
wzmacnia układ odpornościowy,
wspomaga organizm w pozbywaniu się nagromadzonych toksyn,
uznawany jest także za skuteczny afrodyzjak dlatego nazywany jest w niektórych regionach “bułgarską viagrą”,
według różnych źródeł działa pomocnie w chorobach nerek, zaburzeniach czynności wątroby, chorobach układu oddechowego,
według niemieckiego biologa molekularnego oraz lekarza z kliniki Neurologicznej Uniwersytetu w Magdeburgu prof. Jehnsa Panke podnosi on wydajność mentalną mózgu oraz hamuje stany zapalne, ma też istotny wpływ na usuwanie złogów białkowych w mózgu, które są głównym sprawcą demencji starczej oraz choroby Alzheimera.
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
50 g
ZASTOSOWANIE:
Pokruszyć 1 pęd z kwiatkiem, zalać w szklance wrzątkiem i parzyć pod przykryciem 3 - 5 minut. Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
PRZECIWWSKAZANIA:
Stosowanie gojnika jest bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych w wyniku przedawkowania.
SKŁAD:
ziele szałwii libańskiej (gojnika) 50 g
WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.Pokruszyć 1 pęd z kwiatkiem, zalać w szklance wrzątkiem i parzyć pod przykryciem 3 - 5 minut. Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Rzepak, jak powszechnie wiadomo, jest popularną i miododajną rośliną uprawną, dlatego pszczoły bardzo chętnie zbierają z niego pożytek i przerabiają na pyszny, zdrowy miód rzepakowy. Łatwy dostęp, delikatny smak i kremowa konsystencja stawiają go pod względem popularności w jednym rzędzie z miodami lipowymi, spadziowymi, czy gryczanym.