Według literatury zielarskiej kwiat ślazu jest środkiem powlekającym, osłaniającym i wykrztuśnym. Poleca się ją przy stanach zapalnych dróg oddechowych oraz układu pokarmowego.
Sposób użycia
Jedną łyżeczkę zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut.
Strąki fasoli wspomagają obniżanie poziomu cukru we krwi, co może być wykorzystane przy kłopotach z cukrzycą. Mogą być używane przy obrzękach, problemach z nerkami, ze zmniejszonym wydalaniem moczu, kamicy moczowej, zwłaszcza fosforanowej.
Sproszkowane strąki fasoli były od setek lat używane do zasypywania ran, na oparzenia, wypryski, zmiany skórne spowodowane chorobą zwaną różą.
Miód pochodzi z okresu wczesnej wiosny tj. kwitnienie sadów i całej gamy roślin runa leśnego, bzy oraz krzewy owocowe to jego skład. Ciekawa lekko słomkowa barwa a także delikatny łagodny smak to jego zalety. Miód jest zbierany pod koniec maja.
Ekstrakt z palmy sabałowej, wyciąg z korzenia pokrzywy, likopen, olej z nasion dyni, cynk i witamina B6 to składniki skutecznie wpływające na zdrowie prostaty i libido u mężczyzn.
Owoc żurawiny słodzony sokiem jabłkowym obfituje w witaminę A, C, wit. z grupy B. To cenne źródło flawonoidów, tanin i antocyjanów.
Słynie z pozytywnego działania w infekcjach układu moczowego. Przeciwdziała zapaleniu pęcherza. Jej dobroczynne działanie docenianie jest w przypadku problemów wrzodowych oraz w profilaktyce chorób serca.