Olej z nasion pokrzywy to wyjątkowy produkt bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie kwas linolowy), karotenoidy (beta-karoten, luteina), witaminę A i E. Nasiona pokrzywy były dobrze znane zielarzom już w starożytności, wówczas najbardziej znany był korzystny wpływ nasion pokrzywy na niską potencję i wzmocnienie witalności organizmu.
Jest to ciągle jedna z najbardziej popularnych roślin w medycynie chińskiej.
Stosowana jako środek ogólnie tonizujący i przedłużający życie, zalecany na schorzenia nerek, pęcherza, przy ogólnym osłabieniu, chorobach wątroby, reumatyzmie i innych schorzeniach. Substancjami czynnymi korzenia są gizenozydy, czyli saponozydy trójterpenowe o działaniu adaptacyjnym.
Pycnogenol® 60 mg marki NOW® został wzbogacony o owoc Aceroli oraz rutynę – unikalna kombinacja proantocyjanidyn uzyskanych z kory francuskiej sosny morskiej. Jako silny naturalny zmiatacz wolnych rodników Pycnogenol® pomaga chronić tkanki organizmu przed stresem oksydacyjnym i wspiera zdrową, zrównoważoną odpowiedź układu odpornościowego.
Ekstrakt z palmy sabałowej, wyciąg z korzenia pokrzywy, likopen, olej z nasion dyni, cynk i witamina B6 to składniki skutecznie wpływające na zdrowie prostaty i libido u mężczyzn.
Pokrzywa to chyba najbardziej znana roślina zielarska. Przez wieki służyła ona za pokarm dla ludzi i zwierząt, wykorzystywano ją jako roślinę przemysłową do tkanin i farbowania. Jej znaczenie obecnie nie ulega zmniejszeniu, a z liści można sporządzić smaczny i odżywczy napar, idealny do picia zarówno na zimno jak i na ciepło.
Pięciornik kurze ziele jest gatunkiem byliny z rodziny różowatych. Surowcem zielarskim jest jego intensywne w smaku kłącze, które wpływa korzystnie na zdrowie skóry, a także jelit. Niegdyś, kłącze pięciornika wykorzystywano także do barwienia tkanin na kolor czerwony.
Miód wrzosowy jak sama nazwa mówi pochodzi z wrzosów. Zbierają go pszczoły w końcówce sierpnia i września. Jest miodem unikatowym. Posiada galaretowatą konsystencję oraz finezyjny smak i zapach kwitnących wrzosów. Ze względu na bardzo dużą pracochłonność oraz kaprysy pogody jest najciężej zbieranym gatunkiem miodu. Częste letnie susze niszczą wrzosowiska i nektarowanie w okresie jesiennym nie występuje. Dzięki swoim walorom smakowym i bukiecie zapachu późnego lata jest to miód kolekcjonerski.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.