Bylica roczna to roślina od lat stosowana w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Stosowano ją w przypadku chorób przebiegających z gorączką lub stanem zapalnym oraz zakażeń bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i pasożytniczych.
Pozyskuje się z niej artemizynę, która jest uznanym na świecie lekiem na malarię.
Łopian większy (Arctium lappa) – Dzięki wzajemnemu współdziałaniu substancji bioaktywnych, łopian wykazuje właściwości pielęgnujące włosy i skórę, a spożywany w postaci odwarów lub nalewek działa moczopędnie, oczyszcza organizm oraz pobudza wydzielanie soków trawiennych. Od setek lat roślina ta znana jest w medycynie ludowej, według której stosowano ją, aby oczyścić krew lub wspomóc procesy gojenia się. Z korzenia łopianu przyrządzić można olej do użytku zewnętrznego, który świetnie sprawdza się jako środek odżywczy, nawilżający i oczyszczający cerę oraz wzmacniający strukturę włosów.
Mieszanka starannie wybranych ekologicznych ziół i owoców. Tarnina pomaga wzmocnić ciało a bez czarny i ziele jeżówki wspomagają układ odpornościowy organizmu. Ślaz i krwawnik działają kojąco na gardło.
Herbatkę polecamy jako uzupełnienie codziennej diety, w szczególności w okresie przeziębień.
Poprzednia nazwa tej mieszanki to: „Bolesne i obfite miesiączki”.
Mieszanki autorskie to wynik wieloletniej praktyki zielarskiej opartej na wiedzy akademickiej. Przepisy na przestrzeni lat zostały przetestowane przez tysiące osób na całym świecie.
W zależności od partii, w ziołach mogą występować różnice w wyglądzie, zapachu i smaku. Mieszanki ziołowe charakteryzuje zmienność ze względu na zioła użyte do produkcji, a te mogą pochodzić z różnych zbiorów.
Nalewka z Sida acuta była powszechnie stosowana w tradycyjnej medycynie pomocniczo przy infekcjach, malarii, gorączce, stanach zapalnych nerek, astmy, bólach głowy czy ukąszeń węży. Sida acuta to krzew rosnący w rejonach tropikalnych.
Brahmi, czyli bakopa drobnolistna to ziele polecane w stanach wzmożonego wysiłku poznawczego, w stanach obniżonego nastroju oraz dla osób starszych wykazujących objawy dezorientacji lub rozkojarzenia.
Ajurweda stosuje brahmi od niepamiętnych czasów jako środek wspierający procesy intelektualne, zwiększający koncentrację, przynoszący spokój i wyciszenie.
Zioła dla pań stosowane przez kobiety w każdym wieku, jako środek regulujący funkcjonowanie organizmu kobiety. Według literatury zielarskiej właściwości ziół i owoców wchodzących w skład kompozycji są pomocne w zakłóceniach i dolegliwościach związanych z miesiączką. Zioła mogą zapobiegać stanom zapalnym w obrębie układu rozrodczego. Zioła można pić tydzień przed zbliżającym się okresem.
Szałwia ze względu na swój aromat już w dawnych czasach używana była jako kadzidło.
Szałwia niebieska ma kojący, relaksujący zapach, dzięki czemu można ją wykorzystać do medytacji lub spalić po prostu dla przyjemności.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.