Rzewień (rabarbar) korzeń suszony 50g Dary Podlasia
- Napisać recenzję
6,20 zł
Brutto
Regulamin i Polityka Prywatności
Dostawa i koszty wysyłki
Zwroty i Reklamacje
Gwarancja bezpiecznej realizacji transakcji
Rzewień (rabarbar) korzeń suszony (biegunka, oczyszczenie) 50g Dary Podlasia
Najlepiej spożyć przed końcem: 08.2021.
Działanie
Głównie przeczyszczające, zależne jednak od dawki surowca. Sproszkowany korzeń w dawce jednorazowej 0,05—0,5 g u ludzi dorosłych działa przeciwbiegunkowo, zaś w dawce 0,5—2 g — przeczyszczająco. Po podaniu środka występuje ponadto zwiększone wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Działanie przeczyszczające na jelito grube następuje po 8—10 godz. po zażyciu.
- na biegunkę
- w większej dawce przeczyszczająco
- zwiększa wydzielanie żółci
- zwiększa wydzielanie soku żołądkowego
Zastosowanie
W zaparciach spowodowanych przede wszystkim zmniejszonym ruchem perystaltycznym jelit oraz zaburzeniami w wydzielaniu żółci, a także w zaparciach chronicznych, również wywołanych bezruchem, np. długotrwałym przebywaniem w łóżku, w otyłości, w stanach spastycznych jelit, w zmniejszonym łaknieniu.
W małych dawkach bywa podawany przy upośledzonym trawieniu spowodowanym zmniejszonym wydzielaniem soków trawiennych (najczęściej z surowcami gorzkimi, pobudzającymi procesy trawienia) lub w łagodnych biegunkach (dawki 0,05—0,1 g).
Formy podania
Bywa zażywany w postaci sproszkowanej (w opłatku) w dawkach podanych powyżej. Najdawniej znane są wyciągi wodne (dla dzieci 1 łyżeczkę rzewienia zalać szklanką gorącej wody). Należy pić zimny, po odcedzeniu, jednorazowo lub w kilku dziennych porcjach.
Korzeń jest idealnie wysuszony oraz pocięty w sposób pozwalający na przygotowanie wyciągu.
Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.
Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków. farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.