Rzewień (rabarbar) korzeń suszony 50g Dary Podlasia

6,20 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Regulamin i Polityka Prywatności

 

Dostawa i koszty wysyłki

 

Zwroty i Reklamacje

Gwarancja bezpiecznej realizacji transakcji

Rzewień (rabarbar) korzeń suszony (biegunka, oczyszczenie) 50g Dary Podlasia

Najlepiej spożyć przed końcem: 08.2021.

Działanie 

Głównie przeczyszczające, zależne jednak od dawki surowca. Sproszkowany korzeń w dawce jednorazowej 0,05—0,5 g u ludzi dorosłych działa przeciwbiegunkowo, zaś w dawce 0,5—2 g — przeczyszczająco. Po podaniu środka występuje ponadto zwiększone wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Działanie przeczyszczające na jelito grube następuje po 8—10 godz. po zażyciu.

  • na biegunkę
  • w większej dawce przeczyszczająco
  • zwiększa wydzielanie żółci
  • zwiększa wydzielanie soku żołądkowego

Zastosowanie

W zaparciach spowodowanych przede wszystkim zmniejszonym ruchem perystaltycznym jelit oraz zaburzeniami w wydzielaniu żółci, a także w zaparciach chronicznych, również wywołanych bezruchem, np. długotrwałym przebywaniem w łóżku, w otyłości, w stanach spastycznych jelit, w zmniejszonym łaknieniu.

W małych dawkach bywa podawany przy upośledzonym trawieniu spowodowanym zmniejszonym wydzielaniem soków trawiennych (najczęściej z surowcami gorzkimi, pobudzającymi procesy trawienia) lub w łagodnych biegunkach (dawki 0,05—0,1 g).

Formy podania

Bywa zażywany w postaci sproszkowanej (w opłatku) w dawkach podanych powyżej. Najdawniej znane są wyciągi wodne (dla dzieci 1 łyżeczkę rzewienia zalać szklanką gorącej wody). Należy pić zimny, po odcedzeniu, jednorazowo lub w kilku dziennych porcjach.

Korzeń jest idealnie wysuszony oraz pocięty w sposób pozwalający na przygotowanie wyciągu.

Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.

Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.

Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków. farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.

27
1 Przedmiot

20 innych produktów w tej samej kategorii:

Dostępność: Brak w magazynie

Według medycyny ludowej ruta pobudza i wzmacnia trawienie, dodaje apetytu, podnieca nerwy, wygania wiatry, uśmierza bóle porodowe.

Herbata z ruty jest bardzo dobra przeciw napływom krwi do głowy, zawrotom, słabemu trawieniu, brakowi apetytu, biciu serca, stanom skurczowym, padaczce, histerii, zastojowi miesiączki.

Olejek ruciany, wydobywany z liści służy szczególnie w histerii, zastoju miesiączkowania i dla wypędzenia robaków.

Dostępność: 9 W magazynie

Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) – zwany inaczej eleuterokokiem kolczastym, to roślina będąca naturalnym adaptogenem, która ze względu na liczne właściwości prozdrowotne została doceniona w wielu krajach na świecie. Po nalewkę z żeń-szenia warto sięgać, gdy potrzebujemy zdrowego pobudzenia ciała i umysłu. Taka suplementacja jest przydatna, gdy zbliża się ważny egzamin, duży projekt w pracy lub po prostu gdy czujemy się senni, zmęczeni i przeciążeni obowiązkami. Składniki aktywne żeń-szenia sprzyjają motywacji i energii do działania oraz poprawiają samopoczucie.

Dostępność: Brak w magazynie

Bylica piołun (Artemisia absinthium), nazywana najczęściej piołunem lub absyntem skutecznie wspiera pracę układu pokarmowego i prawidłowy metabolizm. Zwiększa wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz podnosi apetyt.

Największą jego zaletą jest działanie toksyczne na pasożyty, robaki i grzyby obecne w naszym organizmie.

Dostępność: 6 W magazynie

Skład:

owoc głogu (C. laevigata)*, kwiat głogu (C. laevigata)*, ziele bukwicy (Betonica officinalis)*, ziele serdecznika (Leonurus cardiaca)*, ziele krwawnika (Achillea millefolium)*, szyszki chmielu (Humulus lupulus)*, płatki róży (Rosa canina)*, liść pokrzywy (Urtica dioica)* w różnych proporcjach.

*produkt rolnictwa ekologicznego

Dostępność: 17 W magazynie

Rdzenni mieszkańcy tego kontynentu stosowali Alchronea w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych i  pasożytniczych.

Ponadto mieszkańcy Afryki stosują wyciągi z Alchornea cordifolia na różnego rodzaju choroby weneryczne (np. rzeżączka, zakażenia układu moczowo-płciowego), przeziębienia, kaszel, biegunki, a także do leczenia trudno gojących się ran.

Tradycyjnie przyrządzane wywary z liści Alchornea cordifolia wykorzystuje się także w terapii zapalenia jelit, żołądka i okrężnicy, robaczycy, stanów gorączkowych, zapalenia oskrzeli, kolki i drgawek.

Wywar ze świeżych liści jest również stosowany miejscowo na skórę do odkażania ran, owrzodzeń i dermatoz, a także do przemywania pochwy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny