Moringa Olefeira to roślina, która ma działanie prewencyjne. Jest używana do wspierania leczenia wielu dolegliwości, takich jak choroby skóry, cukrzyca, kłopoty z zasypianiem, przygnębienie i depresja.
Dostarcza bardzo dużo energii, co jest szczególnie ważne przed i po treningu. Pomaga regulować poziom cukru we krwi.
Ruszczyk kolczasty (Ruscus aculeatus) – znany także pod nazwą myszopłoch kolczasty, jest to drobny krzew o małych liściach i czerwonych, okrągłych owocach.
Najcenniejszymi substancjami aktywnymi obecnymi w Ruscus aculeatus są saponiny sterydowe: ruscyna, ruskogenina, neo-ruskogenina oraz ruskozyd, odpowiadające za pozytywny wpływ ruszczyka na zdrowie naczyń krwionośnych. Od tysięcy lat ruszczyk kolczasty stosowany jest w medycynie tradycyjnej jako środek moczopędny, przeczyszczający oraz łagodzący krwawienia. Wzmacnia naczynia krwionośne, pobudza krążenie i usprawnia przepływ krwi.
Lapacho jest bogate w magnez, wapń, żelazo i mangan. Działa przeciwwirusowo. Przez Indian wykorzystywane jest do leczenia infekcji wywołanych przez grzyby, bakterie i wirusy.
Nawłoć pospolita wspiera zdrowie układu moczowego i pokarmowego, korzystnie wpływa na strukturę naczyń włosowatych, a także na kondycję skóry i błon śluzowych.
Dawniej nawłoć stosowano głównie jako środek odkażający, wspomagający gojenie się ran i przeciwzapalny. Medycyna ludowa zalecała je w dnie moczanowej, artretyzmie, astmie, cukrzycy oraz w przypadku powiększonej wątroby i krwawień wewnętrznych.
Z płatków bławatka możemy przygotować smaczny, aromatyczny, napar o głębokiej niebieskiej barwie. Świetnie sprawdza się również jako dekoracja potraw i deserów.
Herbatka wytworzona na bazie najwyższej jakości składników. Porost islandzki nazywana również płucnicą, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego oraz łagodzi podrażnienia gardła. Sosna wpływa kojąco na drogi oddechowe. Szałwia, macierzanka, hyzop oraz biedrzeniec łagodzą podrażnione gardło oraz struny głosowe. Ślaz działa wspomagająco w przypadku suchego kaszlu, dzięki czemu ułatwia oddychanie.
Korzeń kozłka lekarskiego wykazuje pozytywny wpływ na układ pokarmowy i krążenie, a także wspomaga zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze. Jego intensywny zapach i smak nadaje wyrazu ziołowym herbatkom.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.