Orzech Włoski liść 100g Nanga

7,60 zł
Brutto
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

1. Orzech Włoski liść 100g NANGA

Orzech włoski (Juglans regia) – szeroko rozrastające się drzewo, wytwarzające duże, złożone liście oraz odżywcze, smaczne owoce, powszechnie nazywane orzechami. Można go spotkać w stanie dzikim w południowo-wschodniej Europie, szczególnie na Bałkanach, a także w Azji. Oprócz owoców ważnym surowcem zielarskim są liście orzecha włoskiego. W ich składzie znajdziemy m.in.: juglon i jego pochodne, garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, triterpeny, witaminy i składniki mineralne. Substancje te wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe oraz optymalizujące odpowiedź przeciwzapalną organizmu. Po łacinie słowo regia oznacza „królewski” i nawiązuje do wspaniałych cech tej rośliny, która zarówno obdarza pożywieniem, jak i cennymi właściwościami zdrowotnymi. Dawniej w medycynie ludowej stosowano liście dla łagodzenia ukąszeń owadów, a także do odstraszania pcheł. Wyciągi z liści orzecha włoskiego świetnie sprawdzają się zastosowane zewnętrznie – do odkażania zmian skórnych oraz jako środek przyspieszający gojenie się ran i podrażnień.

Właściwości prozdrowotne

  • Wspomaga organizm w walce z bakteriami, grzybami i pasożytami zarówno zastosowany zewnętrznie (skóra), jak i wewnętrznie (przewód pokarmowy).
  • Wspiera prawidłową odpowiedź przeciwzapalną w obrębie podrażnionej skóry.
  • Wpływa na zdrowy wygląd włosów – wzmacnia ich strukturę i barwę oraz redukuje łupież.

Orzech włoski – liść cięty pochodzący z tradycyjnych upraw w Polsce.

Kraj pochodzenia: Polska

2. Składniki

Liść orzecha włoskiego 100%.

3. Zalecany sposób użycia

Napar

1-2 łyżki pokruszonych liści zalać szklanką wrzącej wody, parzyć pod przykryciem 20 minut. Stosować do przemywania, kąpieli i okładów w przypadku skórnych zmian zapalnych, trądziku, infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

4. Sposób przechowywania

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym.

5. Przeciwwskazania

Nie stosować podczas ciąży i laktacji.

Szczegóły produktu

5903076412584
1 Przedmiot