Mącznica lekarska liść 100g Nanga
- Napisać recenzję
15,00 zł
Brutto
Regulamin i Polityka Prywatności
Dostawa i koszty wysyłki
Zwroty i Reklamacje
Gwarancja bezpiecznej realizacji transakcji
Mącznica liść suszony (kamica, drogi moczowe) 100g Dary Podlasia
DZIAŁANIE:
Moczopędne, przeciwbakteryjne, ściągające, antyoksydacyjne, rozjaśniające ( przebarwienia i stany zapalne skóry).
ZASTOSOWANIE:
Mącznica stosowana jest przy infekcjach dróg moczowych, kamicy nerkowej, prostacie, białkomoczu, ropomoczu, moczeniu się nocnym. Liście mącznicy zawierają arbutynę, która zwalcza bakterie Escherichia coli i działa lekko moczopędnie. Aby nastąpił rozkład arbutyny na bakteriobójczo działający hydrochinon, niezbędny jest alkaliczny odczyn moczu. Alkalizowanie moczu (gdy jest kwaśny) uzyskuje się poprzez picie dużych ilości wody mineralnej i stosowanie diety ubogiej w mięso i cukier. Produkty te zakwaszają organizm.
Liście mącznicy działają tylko lekko moczopędnie, stąd zwykle są stosowane w mieszankach wraz z ziołami moczopędnymi, np. ze skrzypem polnym.
Ze względu na obecność hydrochinonu, a także garbników, mącznica lekarska nie powinna być przyjmowana przez kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz dzieci poniżej 12 roku życia. Terapii nie wolno prowadzić dłużej niż tydzień i nie należy jej powtarzać częściej niż 5 razy do roku.
PROPONOWANE SPOSOBY PODANIA:
20 g liści zagotować w 250 ml wody przez 15 minut, następnie odstawić do naciągnięcia na krótko. Zaleca się zażywać po 1-1,5 łyżki stołowej co 3 godziny (konsekwencja przyjmowania tego wywaru jest zauważalne zabarwienie moczu na zielono).
Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.
Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.