Aromatyczna herbata z gojnika sprzyja szybszej regeneracji sił fizycznych i psychicznych. Łacińska nazwa `Sideritis` oznacza żelazo. W starożytności podawano go żołnierzom dla szybszego gojenia ran. Gojnik ma wiele prozdrowotnych właściwości.
Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) – zwany inaczej eleuterokokiem kolczastym, to roślina będąca naturalnym adaptogenem, która ze względu na liczne właściwości prozdrowotne została doceniona w wielu krajach na świecie. Po nalewkę z żeń-szenia warto sięgać, gdy potrzebujemy zdrowego pobudzenia ciała i umysłu. Taka suplementacja jest przydatna, gdy zbliża się ważny egzamin, duży projekt w pracy lub po prostu gdy czujemy się senni, zmęczeni i przeciążeni obowiązkami. Składniki aktywne żeń-szenia sprzyjają motywacji i energii do działania oraz poprawiają samopoczucie.
Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspierają funkcje psychologiczne. Pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
Herbatka z liści melisy ma delikatny, lekko cytrusowy aromat. Smakuje doskonale zarówno na gorąco, jak i na zimno, np. z dodatkiem cytryny lub pomarańczy. Melisa działa odprężająco i pomaga w zasypianiu. Wspiera również układ krążenia, łagodzi podrażnienia gardła, pomaga utrzymać naturalną równowagę hormonalną, a pita do posiłku usprawnia trawienie.
Zwiększa odporność na zmęczenie oraz silnie odpręża i relaksuje. Ponadto przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Działa moczopędnie i antyenzymatycznie. Wykazuje właściwości przeciwnowotworowe i uspokajające.
Według literatury zielarskiej liść mięty może być stosowany jako środek usprawniający pracę przewodu pokarmowego, zapobiega wzdęciom. Spożywanie go przynosi uczucie orzeźwienia i ochłodzenia.
Magnez i witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspierają funkcje psychologiczne. Pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
Suplement diety zawierający olej z wątroby dorsza arktycznego, który jest bogatym źródłem kwasów omega-3, szczególnie kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwasu dokozaheksaenowego (DHA).
Tryptofan bierze udział w produkcji serotoniny, tzw. hormonu szczęścia. Odpowiada zatem za dobry nastrój i prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Może być stosowany jako wspomaganie w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.