Herbatka z liści melisy ma delikatny, lekko cytrusowy aromat. Smakuje doskonale zarówno na gorąco, jak i na zimno, np. z dodatkiem cytryny lub pomarańczy. Melisa działa odprężająco i pomaga w zasypianiu. Wspiera również układ krążenia, łagodzi podrażnienia gardła, pomaga utrzymać naturalną równowagę hormonalną, a pita do posiłku usprawnia trawienie.
Naturalna kawa ziołowo — zbożowa to napój bezkofeinowy o delikatnym, przyjemnym smaku, który jest źródłem błonnika. Polecana jest jako zamiennik tradycyjnej diety. Może być spożywana przez osoby w każdym wieku. Smakuje doskonale z mlekiem i syropem korzennym, jak również bez dodatków.
Kokorycz to zioło stosowane w medycynie chińskiej przez ponad 100 lat jako środek przeciwbólowy.
W małych dawkach poprawia pamięć i kojarzenie, ułatwia koncentrację, natomiast w większych dawkach powoduje niechęć do działania i aktywnej pracy fizycznej i psychicznej.
Według literatury zielarskiej kłącze perzu należy do ziół "czyszczących krew", co oznacza, że zioło oczyszcza organizm, poprawia stan skóry, usprawnia działanie układu moczowego. Jako środek ludowy kłącze perzu stosowane jest w oczyszczaniu zatok.
Ziele przytulii oczyszcza krew oraz układ chłonny. Dzięki swoim właściwościom poprawia krążenie krwi, przez co przeciwdziała groźnej zakrzepicy. Dodatkowo zioło pomaga w walce z żylakami, prostatą, hemoroidami, a także z miażdżycą. Przytulię można stosować również zewnętrznie. Działa rozkurczowo, przeciwbólowo, antyseptyczne, moczopędnie, żółciopędnie, a także regeneruje i oczyszcza organizm. Pomaga nie tylko w walce z chorobami wewnętrznymi, ale i skórnymi takimi jak trądzik, egzema przebarwienia, łuszczyca. Ma również zbawienny wpływ na układ nerwowy regulując jego procesy.
Według literatury zielarskiej związki te mogą poprawić funkcjonowanie wątroby oraz zapobiec wzdęciom. Kwiat kocanki zalecany jest w zaburzeniach trawienia, stanach skurczowych i zapalnych przewodów żółciowych oraz oczyszczaniu wątroby.
Bez czarny to szeroko rozprzestrzeniona w Europie oraz w Polsce roślina. Jest popularną rośliną stosowaną w celach leczniczych od wieków.
W medycynie ludowej bez czarny wykorzystywany był do leczenia oparzeń, napotnie, moczopędnie, przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, odtruwająco, jego kwiaty do pobudzenia laktacji u kobiet w ciąży.
wierzbówka ziele*, bukwica ziele*, krwawnik ziele*, macierzanka ziele*, kozłek korzeń*, bez kwiat*, lipa kwiat*, melisa ziele*, chmiel szyszki* w różnych proporcjach
*produkt rolnictwa ekologicznego
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.