Tulasi (tulsi) to ziele będące bogactwem olejków eterycznych wykazujących właściwości prozdrowotne oraz innych cennych substancji aktywnych, jak: flawonoidy, saponiny, garbniki oraz sole mineralne.
Roślina ta, szczególnie w Indiach, nazywana jest eliksirem długowieczności, ze względu na wielokierunkowe, pozytywnie działanie na organizm człowieka.
Według Ajurwedy tulasi pomaga zachować spokój ducha i ciała w sytuacjach stresowych.
Brahmi, czyli bakopa drobnolistna to ziele polecane w stanach wzmożonego wysiłku poznawczego, w stanach obniżonego nastroju oraz dla osób starszych wykazujących objawy dezorientacji lub rozkojarzenia.
Ajurweda stosuje brahmi od niepamiętnych czasów jako środek wspierający procesy intelektualne, zwiększający koncentrację, przynoszący spokój i wyciszenie.
Szczeć jest rośliną znaną od wieków. W medycynie ludowej była wykorzystywana w leczeniu bólów reumatycznych i dny moczanowej. Zawarte w szczeci związki z grupy irydoidów wykazują zróżnicowane działanie biologiczne. W zależności od budowy działają przeciwzapalnie, antybiotycznie, hipotensyjnie i uspokajająco.
Kwas bursztynowy pomaga złagodzić kaca, jeśli jest przyjmowany w trakcie spożywania alkoholu oraz następnego dnia. Stosowany jest również jako środek łagodzący objawy menopauzy i uśmierzający bóle mięśni, stawów i kości przy zastosowaniu zewnętrznym.
Kwas bursztynowy występuje w bursztynie i stąd jego nazwa. Ale przede wszystkim powstaje on naturalnie w naszym ciele, a także we wszystkich organizmach żywych w trakcie cyklu Krebsa zachodzącego w mitochondriach.
Boswellia wzmacnia organizm oraz wspomaga odbudowę kości po urazach. Pomaga zachować zdrowie i elastyczność stawów oraz wspiera zdrowie przewodu pokarmowego. Dodatkowo pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, wspiera funkcje serca oraz zdrowie płuc.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny