Miód nektarowo-spadziowy to połączenie przewagi spadzi jodłowej z miodami nektarowymi. Nektar pszczoły zebrały w lesie z kwiatów dzikich jeżyn, niecierpka oraz innych roślin runa leśnego, kwitnących w lipcu i sierpniu. Miód nektarowy ze spadzią charakteryzuje się wyrazistą nutą żywiczną i jest tańszy od czystego miodu spadziowego.
Ekologiczny karob to pozbawione nasion i zmielone strąki drzewa karobowego, zwanego szarańczynem strąkowym. Strąki szarańczynu, zwane również chlebem świętojańskim, wysuszone i zmielone mają ciemnobrązową barwę i mogą stanowić substytut tradycyjnego kakao. Karob polecamy do wszelkiego rodzaju wypieków, deserów i polew.
Kiełki są najbardziej życiodajnym pożywieniem w świecie, ponieważ spożywa się je wtedy, kiedy roślina jest tak żywotna jak nigdy później. Od tysięcy lat stanowią element zdrowej diety.
Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych przypraw, niezastąpiona do zup, rosołów, duszonych warzyw, sosów, wędlin, potraw smażonych, galaretek itp. Liść laurowy stosuje się przy sporządzaniu marynat oraz przy kiszeniu kapusty.
Pieprz syczuański nie jest spokrewniony z pozostałymi odmianami pieprzu. Przyprawę tę stanowią łupiny jagód pochodzące z drzewa o nazwie żółtodrzew pieprzowy, którego odmiany występują w Chinach, w Japonii, na terenie Himalajów i w Ameryce Północnej.
Ma on korzenno-cytrusowy i pikantny, lekko pieprzny smak.