SKŁADNIKI czekolada* (50%) (nieprażone ziarno kakaowca*, cukier z kwiatu palmy kokosowej*, tłuszcz kakaowy*, wanillia Bourbon* ), suszone banany* (50%) (*certyfikowany składnik ekologiczny). Zawartość masy kakaowej min. 70%.
WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 g Wartość energetyczna 1870 kJ / 447 kcal Tłuszcz: 23 g; w tym kwasy nasycone: 14 g; Węglowodany: 51 g; w tym cukry: 47 g; Błonnik: 6g; Białko: 5 g; Sól: 0,1 g
ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Migdały w pysznej czekoladzie Raw to ekologiczna słodka przekąska idealna na deser, do kawy lub jako drobny słodki upominek. Czekolada nie zawiera laktozy ani białego cukru czy wypełniaczy.
Morwa w surowej czekoladzie turecka 70 g - Cocoa (BIO) to ekologiczne połączenie słodkiej morwy z intensywną, surową czekoladą. Bogata w antyoksydanty i składniki odżywcze, idealna jako zdrowa przekąska lub dodatek do deserów.
Ekologiczna kapusta kiszona powstaje z najwyższej jakości, ekologicznych składników. Uprawiana jest bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów, co gwarantuje pełnię naturalnych wartości odżywczych. Proces fermentacji, wzbogaca ją o dobroczynne bakterie probiotyczne. Kapusta kiszona ma intensywny, kwaskowaty smak, który idealnie komponuje się w wielu daniach, takich jak bigos, pierogi, czy zupa.
Ekologiczna tapioka pozyskiwana jest z bulw korzeniowych manioku. Nie posiada charakterystycznego smaku i zapachu, w związku z czym nie zmienia smaku potraw. Polecamy do wypieku placków, chleba, ciast, ciasteczek. Można ją dodać do kisieli, budyni, puddingów, przetworów mlecznych i owocowych. Doskonała również jako zagęszczacz do zup, sosów, musów.
Płatki drożdzowe duże ilości takich witamin jak C, A, B1, B2, B6, niacyna, foliany, a także następujące minerały: fosfor, potas, sód, żelazo, wapń, cynk, magnez, miedź i selen. Poza tym są one także źródłem białka, tłuszczów, węglowodanów i błonnika.
Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha) to tłuszcze naturalnie występujące w olejach z orzecha kokosowego i oleju palmowego. Są szybciej i łatwiej trawione niż inne rodzaje tłuszczów. MCT są łatwo wchłaniane z przewodu pokarmowego i bardzo szybko metabolizowane przez wątrobę.
Kawa mielona z ziaren daktylowca właściwego jest wytwarzana przez mycie, suszenie i gotowanie przez 30 minut w temperaturze 125*C, następnie prażenie i mielenie ziaren. Około 11-18% wagi owocu daktylowego to ziarno, które składa się z węglowodanów, błonnika pokarmowego, tłuszczu i białka.
Ekologiczne sproszkowane kakao otrzymane z najwyższej jakości ziaren kakaowca. Ziarna kakao przed zmieleniem zostały głęboko zamrożone (mielenie kriogeniczne), co pozwoliło zachować maksymalną ilość składników odżywczych, a także naturalny smak i aromat produktu. Polecamy jako składnik deserów, wypieków oraz innych przekąsek.
Doskonale nadaje się do potraw gotowanych, duszonych, pieczonych i smażonych. Nadaje aromatu i smaku sałatkom i twarożkom.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.