Dary Podlasia

Kukurydza znamię 50g Dary Podlasia

3,70 zł
Brutto
Ilość

Kukurydza znamię suszone (drogi moczowe, krzepliwość) 50g Dary Podlasia

DZIAŁANIE:

Znamię kukurydzy ma działanie moczopędne, rozkurczowe na drogi moczowe i żółciowe oraz przeciwzapalne. Zwiększają także krzepliwość krwi.

 

ZASTOSOWANIE:

Znamiona kukurydzy stosuje się przede wszystkim jako środek moczopędny oraz w pewnym stopniu przeciwzapalny i rozkurczowy w przypadku trudności w oddawaniu moczu. Ponadto wzapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza oraz w obrzękach wywołanych niewydolnością krążenia i nerek. Pomocniczo stosowane są w kamicy moczanowej i fosforanowej, białkomoczu, skazie moczanowej oraz chorobie reumatycznej. Podaje się je również jako lek żółciopędny w zastoju żółci i pomocniczo w zapaleniu wątroby oraz kamicy żółciowej. Czasem wykorzystuje się je jako lek wspomagający w początkowych stanach cukrzycy, otyłości oraz skłonności do krwawień na skutek obniżonej krzepliwości krwi.

 

PROPONOWANE SPOSOBY PODANIA:

Odwar ze znamion kukurydzy:2 łyżki znamion zalać 2 szklankami wody letniej. Ogrzewać do wrzenia i gotować pod przykryciem 3 min. Odsta- wić na 15 min i przecedzić. Pić po 1/2-2/3 szklanki 2-4 razy dziennie między posiłkami jako lek moczopędny i żółciopędny. Działanie moczopędne można wzmocnić, dodając nieco kwiatów chabru, a działanie żółciopędne – przez dodanie liści mięty pieprzowej. 

 

FORMA PAKOWANIA:

Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.

 

 

Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.

Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.

 

Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.

Szczegóły produktu

23
6 Przedmioty