Ekologiczna semolina otrzymywana jest ze zmielonych ziaren twardej pszenicy durum (Triticum durum). Wykorzystywana jest głównie do produkcji makaronów typu spaghetti, czy cannelloni, nadając im naturalny, bursztynowy kolor. Charakteryzuje się wyrazistym smakiem. Jest idealnym składnikiem do przyrządzania deserów, legumin, budyniów, a także do zagęszczania potraw.
Ekologiczna suszona żurawina to doskonała, pożywna przekąska. Polecamy jako dodatek do deserów, płatków śniadaniowych, ciast, lodów oraz jako składnik sosów i potraw mięsnych.
Naturalny sok z pokrzywy, pochodzącej z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Polecany, jako dodatek do wody, soków i koktajli owocowych lub warzywnych, oraz codzienny element zdrowej, zbilansowanej diety.
Sok bezpośrednio tłoczony NFC (nie z koncentratu) z owoców noni. Owoce noni to owoce morwy indyjskiej (łac. Morinda citrifolia), znane z intensywnego aromatu i specyficznego smaku, cenione w medycynie naturalnej.
Popularna i znana przyprawa do wszelkich potraw, smacznej, domowej kuchni. Czosnkiem przyprawia się sery, sałatę, potrawy z grzybów, mięso, dziczyznę, ryby i sosy. Poprawia on smak białego sera, jogurtów oraz pieczywa.
Ekologiczna tapioka pozyskiwana jest z bulw korzeniowych manioku. Nie posiada charakterystycznego smaku i zapachu, w związku z czym nie zmienia smaku potraw. Polecamy do wypieku placków, chleba, ciast, ciasteczek. Można ją dodać do kisieli, budyni, puddingów, przetworów mlecznych i owocowych. Doskonała również jako zagęszczacz do zup, sosów, musów.
Rzepak, jak powszechnie wiadomo, jest popularną i miododajną rośliną uprawną, dlatego pszczoły bardzo chętnie zbierają z niego pożytek i przerabiają na pyszny, zdrowy miód rzepakowy. Łatwy dostęp, delikatny smak i kremowa konsystencja stawiają go pod względem popularności w jednym rzędzie z miodami lipowymi, spadziowymi, czy gryczanym.
Oliwa Extra Virgin to oliwa uzyskana z wyciśnięcia soku ze świeżego owocu, w sposób wyłącznie mechaniczny, niepodlegająca żadnym procesom chemicznym - czyli oliwa z pierwszego tłoczenia. 100 % sok z oliwki.
Jest to oliwa z oliwek odmiany KORONEIKI, które są uznawane w Grecji za najlepsze do produkcji oliwy. Pochodzą z 300 letnich drzew oliwnych.
Ekologiczne paluszki wypieczone z mąki orkiszowej. Paluszki Envoy wytwarzane są z ekologicznych składników i stanowią zdrowszą alternatywę dla klasycznych słonych przekąsek.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.