Ekologiczne ziarno ciecierzycy świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju past z dodatkiem oliwy i świeżych ziół, a także do zup, potraw jednogarnkowych, sosów i sałatek.
uprzednio namoczoną co najmniej 12 godzin i przepłukaną cieciorkę należy gotować w świeżej, nieosolonej wodzie ok. 60 min. Ciecierzycę solimy dopiero pod koniec gotowania.
Naturalny sok z pokrzywy, pochodzącej z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Polecany, jako dodatek do wody, soków i koktajli owocowych lub warzywnych, oraz codzienny element zdrowej, zbilansowanej diety.
Ekologiczna mąka ŻYTNIA typ 960 powstała w wyniku przemiału oczyszczonego ziarna żyta. Mąkę żytnią typ 960 polecamy do wypieku ciemnego chleba żytniego, pieczywa mieszanego, ciast, ciasteczek, spodów do pizzy, ciasta makaronowego oraz do przyrządzania zakwasu na żur.
Mąka z samopszy otrzymywana jest z przemiału oczyszczonych ziaren jednego z najstarszych, udomowionych gatunków pszenicy. Polecamy do wypieku razowego pieczywa, ciast, ciasteczek, a także naleśników i gofrów.
Najbardziej zasobnym źródłem witaminy B 17 (letril, laetrile) są jądra pestek moreli. Jadra pestek moreli dostarczają również wiele minerałów, a w szczególności magnezu. Oprócz witaminy B17 są źródłem witaminy B15 i kwasu salicylowego.
Ekologiczna kasza gryczana palona jest najczęściej stosowana jako składnik obiadów w połączeniu z warzywami lub gulaszem oraz jako dodatek do zup, dań jednogarnkowych i pasztetów.
Ekologiczne paluszki wypieczone z mąki orkiszowej. Paluszki Envoy wytwarzane są z ekologicznych składników i stanowią zdrowszą alternatywę dla klasycznych słonych przekąsek.
Ekologiczny olej kokosowy Virgin niezwykłe właściwości zawdzięcza specyficznemu połączeniu kwasów tłuszczowych z innymi wartościowymi składnikami, takimi jak witaminy z grupy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, potas wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk.
Migdały w pysznej czekoladzie Raw to ekologiczna słodka przekąska idealna na deser, do kawy lub jako drobny słodki upominek. Czekolada nie zawiera laktozy ani białego cukru czy wypełniaczy.
Najbardziej zasobnym źródłem witaminy B 17 (letril, laetrile) są jądra pestek moreli. Jadra pestek moreli dostarczają również wiele minerałów, a w szczególności magnezu. Oprócz witaminy B17 są źródłem witaminy B15 i kwasu salicylowego.
Tłoczony sok z rokitnika. Sok jest nieklarowany, bez konserwantów, bez dodatku cukru, poddany jedynie pasteryzacji. Dzięki takiemu procesowi produkcji uzyskujemy bogaty smak, zostają również zachowane wszystkie wartości odżywcze. Miano „złota Syberii” rokitnik zawdzięcza nie tyle barwie jagód, co wszechstronnemu zastosowaniu i wartości odżywczej. Rokitnik wspomaga odporność, przywraca energię i wspomaga kondycję układu trawiennego.
Nasz olej tłoczony jest na zimno z nasion dyni pochodzących z Polskich ekologicznych gospodarstw rolnych. Olej ten jest bardzo bogaty w witaminy E a także C, A, D i B. Według literatury zielarskiej ze względu na swoje właściwości jest szczególnie cenny w profilaktyce chorób prostaty oraz chorób układu ruchu jak również zwalnia procesy starzenia się organizmu. Ma przyjemny smak i zapach, dobrze komponuje się z ziemniakami, kaszami, sałatkami, surówkami, rybami.
Mieszanka przyprawowa nadaje pieczeni doskonały smak i aromat, posypane przyprawą mięso zyskuje także piękny dekoracyjny wygląd. Przyprawa jest także doskonałym dodatkiem do sosów.
Zawartość soku owocowego minimum: 53 %, zawartość soku warzywnego minimum: 7 %. Pasteryzowane. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.
Na stronie ziolomed.pl dbamy o ochronę danych osobowych naszych użytkowników. Nasza polityka prywatności określa, jakie informacje zbieramy, w jaki sposób je przetwarzamy oraz jak je zabezpieczamy, zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w zakładce “Regulamin i Polityka Prywatności” dostępnej na naszej stronie.